فروش آنلاین فایل

اتوکلاو آرایشگاهی - سرپی

ضدعفونی کننده UV ایده آل برای آرایشگری و سالن های زیبایی می باشند. عملکرد ضد باکتری و میکروب کش آسان برای استفاده می توان از آن برای ابزارهای پلاستیکی و فلزی به عنوان مثال قیچی ، شانه ، برس ، ابزار مانیکور و پدیکور و … استفاده کرد زمان استریل سازی: 30 دقیقه می باشد. دکمه عمومی روشن / خاموش و سیستم امنیتی: اگر درب کابینت را بلند کنید چراغ خاموش می شود.

ضدعفونی کننده UV – چیست؟

دستگاه ضدعفونی کننده UV دستگاهی است که برای ضدعفونی کردن هوا و سطوح مختلف صاف طراحی شده است. این فرآیند ضدعفونی و استریل سازی ابزارها در اتوکلاو را که در مکان هایی مانند اتاق های درمان ، سالن های عمل در بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی انجام می شود ، تکمیل می کند. دستگاه عمدتا همراه لامپ های جیوه ظاهر می شود ، که وظیفه آن استریل سازی هوا است. در دوران همه گیری کرونا ، از آن در حمل و نقل عمومی استفاده می شود ، به عنوان مثال در اتوبوس های چین ، جایی که از آن برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به قطرات کرونا استفاده می شود.

این نوع ضدعفونی کننده از اشعه ماوراء بنفش UV-C  استفاده می کند. این تابش موج کوتاه است و طول موج آن بین 210 تا 328 نانومتر است. با ایجاد تغییر ساختار اسیدهای نوکلئیک و در نتیجه آسیب به DNA میکروبی عمل می کند. با این حال ، چنین لامپ هایی تمام ویروس ها و باکتری ها را به طور کامل حذف نمی کنند – و آنها اشکال اسپور خود را از بین نمی برند ، که همچنین می تواند یک تهدید باشد. بنابراین ، این فرآیند را نمی توان استریل سازی کامل نامید ، بلکه فقط ضدعفونی است. با توجه به ویژگی خاص عملکرد ، دستگاه فقط می تواند به عنوان یک روش کمکی مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه اتوکلاو آرایشگاهی یووی جایگزین اتوکلاو حرفه ای نمی شود ، که تنها دستگاهی است که کارایی و از بین بردن کامل انواع میکروب های خطرناک ، بلکه زنده را تضمین می کند.

بررسی اتوکلاو های یووی آرایشگاه

استفاده از اتوکلاو یا ضدعفونی کننده UV بستگی به کاربر و آنچه که استریل می شود بستگی دارد زیرا هر دو دستگاه مهم برای از بین بردن میکروب ها هستند. بیایید آنها را یکی یکی نگاه کنیم.

دستگاه ضدعفونی کننده UV از طریق قرار دادن وسایل در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) موارد را ضد عفونی می کند. به این معنی که وقتی اشعه ماوراء بنفش (اشعه ماوراء بنفش) برای مدت زمان معینی بر روی یک جسم می تابد ، نور سطح را اسریل و ضد عفونی می کند. بنابراین ، باید مراقبت ویژه ای صورت گیرد تا سطوحی که نیاز به ضدعفونی دارند ، رو به رو و در محدوده اشعه ماوراء بنفش باشند.

مقایسه اتوکلاو آزمایشگاهی با اتوکلاو آرایشگاهی

در اتوکلاو های معمول سطلی و بیمارستانی گرما ، آب ، بخار و فشار برای کارکردن اتوکلاو مورد نیاز است. در اتوکلاو ، همه مواد و ابزارها از جمله تمام سطوح آنها در معرض این گرما ، بخار و فشار قرار می گیرند و به این ترتیب است که همه سطوح استریل می شوند.

استرلیزر UV می تواند در کارهایی که انجام می دهد بسیار موثر باشد. آنچه ضروری است این است که تمام سطوحی که نیاز به استریل سازی دارند به فضای بدون مانع از اشعه ماوراء بنفش نیاز داشته باشند. اشعه ماوراء بنفش تنها می تواند بر روی آنچه که در یک نور مستقیم دید وجود دارد کار کند. نور در داخل خم ها و چین ها نمی تواند موثر باشد. و این دقیقاً نقطه ضعف استفاده از ضدعفونی کننده UV است. سطوحی که رو به رو دستگاه ضدعفونی کننده UV نیستند ، استریل نخواهند شد. نکته مهم دیگر این است که اشعه ماوراء بنفش باید به طور مرتب بررسی شود تا اطمینان حاصل گردد که در کارآیی مطلوب قرار دارد. اگر اشعه ماوراء بنفش فرسوده شود و عمر استفاده از آن به پایان برسد، استریل سازی به خطر می افتد.

استفاده های متداول اتوکلاو آرایشگاهی

یکی از کاربردهای متداول ضدعفونی UV برای آب است ، مانند آب آکواریوم یا آب آشامیدنی ، زیرا نور UV می تواند از طریق آب بتابد. این نوع استریل سازی برای ابزارهای پزشکی کمتر موثر است.

منبع خبر:

سایت تحلیلی انبایو

بازدید : - بار دسته بندی : ریپورتاژ تاريخ : 17 آگوست 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.